[Nike Premier Cup] Olimpia Grudziądz – Polonia Bydgoszcz jedziemy na finały do Łodzi!!!

O nietypowej porze, w środku tygodnia przyszło nam się zmierzyć z ekipą Polonii Bydgoszcz. Stawką był finał na szczeblu wojewódzkim, do którego nasza drużyna dostała się po wycofaniu ekipy Gola Brodnica z imprezy.

Mecz rozpoczęliśmy w 11- osobowych składach, na pełnowymiarowym boisku. Stanowiło to swoiste novum dla naszej ekipy, która w takim ustawieniu zagrała po raz drugi (wliczając poniedziałkowy trening).

Drużyna Polonii starała się grać uważnie w obronie i wyprowadzać szybkie kontry poprzez jedno, długie podanie. My koncentrowaliśmy się na budowaniu ataku pozycyjnego, jednakże szwankowało ostatnie podanie, brakowało gry na jeden kontakt, gra była szarpana, nieładna dla oka.

Pierwsza bramka, autorstwa Jana Bonikowskiego pada po braku komunikacji obrońców i bramkarza przeciwnika. Przy wyniku 1-0 grał się nieco łatwiej, na boisku było więcej miejsca. Efektem tego były jeszcze trzy bramki strzelone przez Konrada Sobocińskiego, Kamila Kamińskiego i Stanisława Kaczorowskiego. Na tym etapie gry Polonia nie była w stanie zagrozić naszej drużynie. Ostatnie 15 minut to lekka przewaga gości, którzy stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji. Dzięki uważnej grze naszego bramkarza i asekuracji obrońców udało się zachować czyste konto.

Wynik spotkania: 4-0 na korzyść Olimpii. Jedziemy na finały do Łodzi!!! Wielkie Brawa!!!