[Liga] Unia Gniewkowo – Olimpia Grudziądz

W sobotnie popołudnie po raz pierwszy w tym sezonie przyszło nam się zmierzyć na naturalnym boisku trawiastym. Rywalem była grająca rocznikiem 2005 Unia Gniewkowo. Trener zabrał szeroką kadrę, na koniec sezonu wszyscy zaliczyli minuty.

Mecz rozpoczął się od wzajemnego badania możliwości. Olimpia starała się rozgrywać atak pozycyjny, zaś Unia czekała na okazje do kontrataku. Wynik otworzył Bartosz Łucki precyzyjnym strzałem z ostrego kąta. Drużyna Unii zdobyła bramkę wyrównującą jeszcze w pierwszej połowie, która zresztą zakończyła się takim wynikiem.

Druga połowa rozpoczęła się od kilku dobrze zbudowanych akcji Olimpii. Zaprocentowało to bramkami Stanisława Kaczorowskiego (po rzucie rożnym i solowej akcji) oraz Mikołaja Pokory. Przeciwnik nie poddawał się i za każdym razem dochodził na kontakt. Zabrakło mu jednak czasu na wyrównanie. Końcowy wynik meczu: 4-3 dla Olimpii.

Strzelcy bramek:

Bartosz Łucki – 1

Stanisław Kaczorowski – 2

Mikołaj Pokora – 1

Za nami sezon o dwóch różnych obliczach: runda jesienna – słaba i wiosenna – bardzo dobra. Można pokusić się o odważną tezę, że przy obecnej formie jesienią mielibyśmy spore szanse na podium. Drużyna gra coraz lepiej, chłopcy coraz lepiej rozumieją taktykę, asekurują się nawzajem i realizują założenia trenerskie. Pozwala to z optymizmem patrzeć w przyszłość, tym bardziej że od września będziemy walczyć z rocznikiem 2003 z pułapu trzeciej ligi.

Podsumowując: to był dobry, pełen emocji sezon, które to WY nam zafundowaliście. Gratulacje dla Wszystkich, którzy dołożyli chociaż małą cegiełkę do obecnego wyniku, życzymy powodzenia w nowym sezonie. Dziękujemy za wkład pracy, walkę, ból, pot i łzy – byliście Wielcy!