[Liga] Olimpia Grudziądz – Unia Wąbrzeźno

W sobotnie południe pogoda nie rozpieszczała naszych młodych piłkarzy – żar lał się z nieba, rzadko powiał wiatr. Na pewno warunki atmosferyczne oraz defensywne nastawienie chłopców z Wąbrzeźna spowodowały, że nie było to widowisko jakim uraczyły nas drużyny Elany i Olimpii w poprzedniej kolejce.

Pierwsza połowa to próby budowania ataku pozycyjnego przez naszą drużynę i nieliczne wypady Unii poza swoją połowę. Po jednej ze składnych akcji bramkę dla naszej drużyny zdobywa Stanisław Kaczorowski. Druga bramka dla naszej drużyny pada po pewnym strzale z rzutu karnego autorstwa Jana Bonikowskiego. Po pierwszych 30 – stu minutach mamy wynik 2 – 0 na korzyść Olimpii.

Druga połowa to pokaz indolencji strzeleckiej naszego zespołu – okazje się mnożyły, niestety bez finału w postaci bramki i nadziei na udany rewanż za spotkanie w Wąbrzeźnie ( wynik 3 – 0 na korzyść Wąbrzeźna). Unia w zasadzie nie zagroziła poważniej naszej bramce, stwarzając sobie okazje tylko po stałych fragmentach gry. Dopiero w ostatniej minucie meczu Oliwier Filipiak strzela z dystansu piękną bramkę na 3 – 0 i takim wynikiem kończy się spotkanie.