[Liga] Olimpia Grudziądz – Gol Brodnica

W środku tygodnia, o nietypowej godzinie (15.00) przyszło nam się zmierzyć z drużyną Gola Brodnica. Wobec absencji naszych środkowych obrońców trener wspomógł się dwoma zawodnikami z rocznika 2003 i jak się później okazało był to strzał w przysłowiową „10”.

Mecz rozpoczął się od wysokiego pressingu drużyny gości, co jednakże przy dużym spokoju naszych obrońców nie sprawiało nam wielkiego kłopotu. Dość powiedzieć, że w trakcie pierwszej połowy nasza linia obrony nie popełniła praktycznie żadnego błędu. Z tyłu graliśmy pewnie a z przodu rozpoczęliśmy punktowanie po ładnej akcji Konrada Sobocińskiego. Drugą bramkę strzela Jan Bonikowski ustalając wynik meczu do przerwy.

Wydawać by się mogło, że mamy mecz pod kontrolą od początku drugiej połowy. Nic bardziej mylnego – jeden błąd naszej defensywy i Ekipa z Brodnicy strzela bramkę kontaktową. Przeciwnik dostaje wiatru w żagle i zaczyna atakować coraz śmielej, momentami nie schodząc z naszej połowy. My na tym etapie staramy się wyprowadzać kontry, mamy swoje okazje, ale jesteśmy nieskuteczni.

Brakuje spokoju, dłuższego przetrzymania piłki w środkowej strefie boiska, co skrzętnie wykorzystuje Gol Brodnica transportując piłkę na naszą połowę. Kiedy bramka dla gości wisi w powietrzu przepięknym strzałem z dystansu popisuje się Kamil Kamiński pieczętując nasze zwycięstwo.

Wynik meczu 3-1 na korzyść Olimpii.

Konrad Sobociński

Jan Bonikowski

Kamil Kamiński

Z całą pewnością był to najtrudniejszy nasz mecz w lidze IV. Zwycięstwo przybliża nas do realizacji planu jakim jest awans do ligi III. Przeciwnik zaprezentował się z dobrej strony, takie mecze ogląda się z przyjemnością. Brawo chłopcy, za walkę do końca!

W piątek o godz. 17.00 rozpoczynamy rundę rewanżową meczem ze Stalą. Zapraszamy.