[Liga] Tucholanka Selena Tuchola – Olimpia Grudziądz

W słoneczne, niedzielne południe przyszło nam się zmierzyć z zespołem Tucholanki. Drużyna przeciwna ustawiła linie obronne na swojej połowie, co w pierwszej fazie meczu sprawiło nam ogromne problemy. Dość powiedzieć, że dopiero w ostatniej minucie pierwszej połowy strzelamy bramkę do szatni autorstwa Stanisława Kaczorowskiego. Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie – drużyna z Tucholi broniła się całym zespołem, próbując wyprowadzać nieliczne kontry, Olimpia dążyła do strzelenia drugiej bramki, która uspokoiłaby spotkanie. Wreszcie po indywidualnych zrywach Konrada Sobocińskiego i Jana Bonikowskiego udało się podwyższyć prowadzenie. Trzy bramki w trzy minuty ostatecznie rozwiały nadzieje przeciwnika na osiągnięcie korzystnego rezultatu.

Wynik 4-0 na korzyść Olimpii odzwierciedla przebieg spotkania.

Druga kolejka za nami – ten mecz uświadamia po raz kolejny, że ciężko gra się naszej drużynie przeciwko ekipom nastawionym ultra defensywnie. Na pewno nie pomogły chłopakom upał, trener drużyny przeciwnej, próbujący krzykami, wulgaryzmami wywierać presję na arbitrze i zawodnikach oraz sam sędzia, który tego dnia podjął wiele kontrowersyjnych decyzji.

Sympatycznym zawodnikom z Tucholi dziękujemy za walkę a trenerowi fundujemy talon na lekcje savoir – vivre. Do odbioru w Grudziądzu.