[ LIGA ] Stal Grudziądz – Olimpia Grudziądz

[ LIGA] Stal Grudziądz – Olimpia Grudziądz

W niedzielne popołudnie mieliśmy okazję po raz pierwszy oglądać naszych chłopców w derby ze Stalą. Podchodziliśmy do tego meczu z umiarkowanym optymizmem, mając świeżo w głowach nasz występ na Nike Premier Cup w Łodzi.

Na szczęście mecz ułożył się dla nas pomyślnie, bo już w 4 minucie sędzia dyktuje rzut karny po faulu na Stanisławie Kaczorowskim. Pewnym egzekutorem – Jan Bonikowski. Kolejne minuty to okres naszej zdecydowanej przewagi – przeciwnik miał problemy z wyjściem z własnej połowy, dobrze funkcjonował odbiór w środku pola oraz rozegranie. Przez pierwsze 35 minut Olimpia wykreowała dużą liczbę sytuacji bramkowych, które finalizowali Dominik Armatowski, Stanisław Kaczorowski, Konrad Sobociński oraz Jan Bonikowski. Wynik po pierwszej połowie spotkania 7-0 na korzyść Olimpii.

Druga połowa rozpoczyna się od kilku groźnych ataków Stali, z czego jeden kończy się bramką. Szybko opanowujemy sytuację odpowiadając jeszcze siedmioma golami, panując niepodzielnie na boisku. Ciężko na tym etapie gry się do czegoś przyczepić w naszej grze, ale to ekipa Stali pozwalała nam stanowczo na zbyt wiele.

Wynik spotkania 14 – 1 na korzyść Olimpii.