[Liga] Olimpia Grudziądz – Zryw Książki

W czwartkowe popołudnie byliśmy świadkami trzeciego występu naszych chłopców. Tym razem rywalem była ekipa Zrywu, która w poprzednich kolejkach notowała całkiem obiecujące wyniki.

Mecz rozpoczął się od szybko strzelonej bramki przez Bartosza Łuckiego, który na dużej szybkości obiegł swojego kolegę oraz przeciwnika i z łatwością skierował piłkę do bramki. Wszyscy czekali na następne bramki dla biało – zielonych, tymczasem to ambitna drużyna z Książek wzięła się za odrabianie strat. Na tym etapie byliśmy świadkami wyrównanego spotkania, ze wskazaniem na przeciwnika próbującego górnymi piłkami wstrzeliwanymi w pole karne zaskoczyć naszego bramkarza. Około 20 – stej minuty następuje przełom w naszych poczynaniach – strzelamy dwie szybkie bramki, co powoduje chaos w szeregach przeciwnika. Pod koniec połowy strzelamy czwartego gola, na którego przeciwnik odpowiada bramką z rzutu wolnego.

W drugiej połowie dokładamy solidarnie jeszcze cztery trafienia. Przeciwnik z racji krótkiej ławki oddycha rękawami, praktycznie nie zbliża się do naszego pola karnego. My staramy się grać piłką, kilka akcji kombinacyjnych na fajnym poziomie, dobre pomysły. Niepodzielnie panujemy na boisku.

Wynik spotkania 8 – 1 na korzyść Olimpii.

Konrad Sobociński - 2

Bartosz Łucki – 1

Stanisław Kaczorowski - 1

Mikołaj Pokora - 1

Olaf Rekowski – 1

Był to kolejny mecz z gatunku: „jedna stracona bramka”. A może w następnym meczu pokusić się o zero po stronie strat? Okazja nadarzy się już w niedzielę w meczu z Węgrowianką na który zapraszamy Rodziców.