[Liga] Olimpia Grudziądz – UKS SMS Włocławek

Dzisiejszy mecz był drugim z rzędu rozegranym na naszym terenie. Tym razem mieliśmy nadzieje na udany rewanż z drużyną włocławską ( w pierwszym meczu polegliśmy 1-3). To spotkanie pokazało zupełnie inne oblicze naszej drużyny – wygraliśmy mecz 4-1 mając przez większość spotkania kontrolę nad jego przebiegiem. Drużyna SMS okazała się jednakże wymagającym przeciwnikiem – dojrzałym pod kątem taktycznym, wychodzącym szybko spod pressingu, bez paniki rozgrywającym piłkę. Można bez wahania rzec, że był to najlepszy zespół oglądany w Grudziądzu w trakcie tej rundy.

Spotkanie rozpoczęło się od szybkiej bramki zdobytej przez Stanisława Kaczorowskiego po udanym pressingu całej drużyny. Bramkę na 2-0 zdobywa Konrad Sobociński i takim wynikiem kończy się pierwsza połowa. W drugiej części oddajemy na 10 minut inicjatywę, co skutkuje dwiema nie wykorzystanymi okazjami dla UKS. Wreszcie bramkę na 3-0 zdobywa ponownie Konrad Sobociński. Pod koniec spotkania na 3-1 strzela ekipa z Włocławka. Zaspała cała nasza linia pomocy, która pozwoliła czterem zawodnikom przeciwnika wbiec bezkarnie w pole karne. Inna sprawa, że sędzia powinien w tej sytuacji odgwizdać spalonego. Podrażnieni, strzelamy na 4-1 (Maksymilian Kosik). Jak się okazuje, jest to ostatnia bramka w tym spotkaniu.

Strzelcy bramek:

Stanisław Kaczorowski – 1

Konrad Sobociński – 2

Maksymilian Kosik – 1

Przed nami wyjazd do Bydgoszczy na mecz z solidną drużyną Budowlany KS. Początek meczu o godz. 10.00 w sobotę 07.05. Zapraszamy rodziców na trybuny.