[Liga] Olimpia Grudziądz - MUKS Bydgoszcz Olimpia Grudziądz - Chemik Bydgoszcz

[Liga]  Olimpia Grudziądz - MUKS Bydgoszcz  Olimpia Grudziądz - Chemik Bydgoszcz

[ Liga] Spotkania z bydgoskimi drużynami.

W odstępie pięciu dni rozegraliśmy dwa mecze: z MUKS Bydgoszcz oraz Chemikiem Bydgoszcz.

Pierwszy mecz, z MUKS chcielibyśmy jak najszybciej zapomnieć, albowiem przegrywamy w stosunku 2-9…Pierwsze minuty nie zwiastowały tragedii – mieliśmy trzy sytuacje bramkowe, chłopcy z Bydgoszczy czekali przyczajeni. Praktycznie pierwszy ich wypad na naszą bramkę kończy się golem, drugiego dokładają w krótkim odstępie czasu i z naszychzawodników uchodzi powietrze. Bydgoszczanie strzelają jeszcze dwie bramki w pierwszej połowie, my odpowiadamy tylko jedną – autorstwa Konrada Sobocińskiego.

Druga połowa to teatr jednego aktora –Filip Karwackiprzy każdym dotknięciu piłki strzela nam gola.Jego licznik zatrzymuje się na liczbie 7. Unikamydwucyfrówki, bramkę na 2-9 strzela JanBonikowskii takim rezultatem kończy się spotkanie.

Nie zagraliśmy w pełnym składzie – zabrakłoOliwieraFilipiaka w linii obrony, Krystian Sobolewski grał z kontuzją, co przełożyło się na liczbę straconych bramek

W pełnym składzie podeszliśmy do spotkania z Chemikiem. Mieliśmy sobie coś do udowodnienia po meczu w rundzie jesiennej, gdzie wysoko polegliśmy. Tym razem to my byliśmy stroną dyktującą warunki i odnieśliśmy w pełni zasłużone zwycięstwo.

W pierwszej połowie po dobrze wykonanym rzucie wolnym strzelamy bramkę na 1 – 0 autorstwa JanaBonikowskiego, gola na 2 – 0 zdobywa Konrad Sobociński po pięknym uderzeniu w okienko. Przeciwnik nie był w stanie poważniej nam zagrozić, wszelkie próbykasował na przedpolu nasz bramkarz. Wynik 2 – 0 dowozimy spokojnie do końca, umacnia on naszą czwartą pozycję w tabeli.

Notujemy bardzo udaną rundę w układzie 10 – 1 – 1. Jest szansa na jedenaste zwycięstwo w Gniewkowie, pomimo już zapowiadanych braków w składzie. Zapraszamy serdecznie wszystkich kibiców – sobota, godzina 13.00.