[Liga] Budowlany KS Bydgoszcz – Olimpia Grudziądz

Z dużymi nadziejami na dobry wynik udaliśmy się do Bydgoszczy na mecz z miejscowym KS Budowlany – zespołem, który w tej rundzie jeszcze nie przegrał. Od początku uwidoczniła się nasza przewaga – byliśmy zespołem dojrzalszym, lepiej operującym piłką i nadającym ton spotkaniu. Niestety, przez długi czas nie znajdowało to przełożenia na bramki pomimo mnóstwa dogodnych sytuacji do ich zdobycia. Na pewno nie pomagał nam sędzia, który naszego kapitana – Kamila Kamińskiego wykluczył na 6 minut (3 min. za zagranie ręką i 3 min. za rzekome wcześniejsze wejście na boisko). Wydarzenia te spowodowały sporą nerwowość w naszych szeregach. Nawet strzelona przez Konrada Sobocińskiego przy wyraźnej pomocy goalkeepera gospodarzy bramka nie uspokoiła spotkania. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 1 – 0 .

Przez długi czas drugiej połowy nie potrafimy zdobyć drugiej bramki, otrzymujemy kolejne 3 minuty kary (Jan Bonikowski) a drużyna gospodarzy poczyna sobie coraz odważniej w ataku. Dopiero pod koniec spotkania po składnej akcji Kamiński – Łucki – Sobociński pada druga bramka dla naszego zespołu. Po niespełna 3 minutach strzelamy bramkę na 3 – 0 z karnego autorstwa Jana Bonikowskiego. Pomimo jeszcze kilku czytelnych sytuacji nie udaje się podwyższyć rezultatu. Wynik meczu 3 – 0 dla Olimpii.

Strzelcy bramek:

Konrad Sobociński – 2

Jan Bonikowski – 1

Podsumowując 20 – stą kolejkę: Unia Wąbrzeźno straciła punkty z Liderem remisując u siebie 0 – 0 , pozostaje nam jeden punkt różnicy. Za tydzień arcyważne spotkanie z Chemikiem w Grudziądzu. Już dzisiaj zapraszamy Rodziców - początek spotkania o godz. 16.00 w niedzielę 14.05.